Forint alapú kölcsön a nyugodt éjszakákért

Eljárt az idő a közhely felett, miszerint a hitel ördögtől való. Cikkükben bemutatjuk a személyi hitelezés új oldalát. 

Jobb nemet mondani az ingadozó törlesztőre

 

A személyi kölcsönök piaca egyre biztonságosabb terep: ehhez az alacsony kamatok, a könnyen teljesíthető feltételek mellett azért a pénzügyi tudatosság és a bankok felelősebb kommunikációja is hozzájárul. A devizaválság - a helyzet tragikuma mellett - felhívta a figyelmet a rendszer hiányosságaira is. Az esztelen költekezés, és az irreálisan alacsony devizakamatok felvétele helyett egyre inkább az előre tervezhetőség felé billent el a mérleg nyelve.

 

A futamidő végéig fix törlesztőrészlet a pénzügyi tervezés legjobb barátja. Észben tartják ezt az Oney-nál is, ahol a szabadon felhasználható kölcsönök törlesztője állandó - hiszen azt függetlenné teszik mind a devizakörnyezettől, mind a jegybanki alapkamattól.

 

Ma már magasabb jövedelműek is vesznek fel hitelt

 

Tévhit, hogy a személyi kölcsön az elszegényedők utolsó mentsvára - a bankok épp a jó jövedelmű, ám tudatosabb igénylők arányának növekedéséről számolnak be.

 

Az alacsony kamatú személyi kölcsön ugyanis felold egy közkeletű problémát: amikor van megtakarításunk, de nem szeretnénk egy csapásra kiüríteni a családi kasszát. Egy 2-3 milliós autó vásárlása egy összegben például elég nagy teher, ám ha csak a havi jövedelem egy kisebb részébe “kerül”, sokunk számára elérhetővé válik. A autó- vagy áruhitellel szemben a személyi kölcsönből azonban nem csupán a gépjármű árát, hanem sok más járulékos költséget is finanszírozhatunk - legyen szó téli gumiról vagy épp a szervizről.


Mekkora legyen a törlesztőrészlet?

 

A futamidő és a törlesztőrészlet összehangolása kétféle lehet: az igénylők egy része inkább minél előbb szeretne túlesni a szűkös időkön, ezért egy rövidebb futamidőt is bevállalnak. A többiek számára a viszonylag kényelmes életmód fenntartása elsődleges, ettől pedig a hosszabb futamidővel járó, enyhén magasabb kamatok sem tartják őket vissza.

 

Akárhogy is, a szakértők azt javasolják, hogy a részlet a jövedelem maximum 20-30%-át tegye ki. Hagyni kell egy biztonsági tartalékot is, hogy bevételkiesés, vagy tartós betegség esetén sem csapjanak össze a hullámok a fejünk felett.


Hitelfedezeti biztosítás: nemcsak a devizaérzékeny hitelek mellé ajánlott


Ha kockázati kedvünk ennél nagyobb, akkor még mindig élhetünk a kölcsönbiztosítás lehetőségével. Az egyik pénzintézet honlapja, az oney.hu beszámol róla, hogy ez nem csak az említett tartós betegállományra (pontosabban annak 3-12. hónapjára) vonatkozik, hanem a munkanélküliség 3-6. hónapig tartó szakaszában is garanciát ad a hitelrészletek rendezésére. A biztosítást tekintve több csomag is rendelkezésre áll - ezekről a hitelfelvétellel egyidőben tájékozódhat az ügyintézőtől.

 

Ha már hitelfelvétel, akkor érdemes tudni, hogy az említett Oney például a személyes és telefonos igénylés mellett lehetőséget ad az online ügyintézésre is. Egyébként már csak azért is érdemes az interneten nézelődni, mert a kalkulátorral néhány kattintással elvégezhetjük azokat a számításokat, melyek egy bankfiókban vagy az Auchan pénzügyi sarokban drága időt vennének el napunkból.