A miskolci Értéktár Bizottság újra összeül

A Miskolci Települési Értéktár Bizottság 2014. november 26-án tartja következő ülését a Polgármesteri Hivatalban.

\"hungarikum,
A Miskolci Települési Értéktár Bizottság 2013. december 18-án alakult meg. Az új grémium feladata többek között, hogy döntsön a miskolci nemzeti értékek felvételéről a Települési Értéktárba, illetve hogy az arra érdemeseknek a további szinteken működő B-A-Z Megyei Értéktárba, és a Magyar Értéktárba való felvételét kezdeményezze.


A magyar nemzeti értékekről és a hungarikumokról 2012-ben született törvény, amely lehetőséget termet arra, hogy az önkormányzatok létrehozzanak települési értéktárat. A Miskolci Települési Értéktár összeállítása naprakész adatbázist jelent majd a szakma számára, emellett az értékek publicitást kapnak, megismerhetik azokat a miskolciak, és ez hozzájárulhat lokálpatriotizmusuk erősödéséhez. A város értékeinek népszerűsítése természetesen segíthet a Miskolc márka felépítésében is, ami nagyban hozzájárulhat a város pozitív megítéléséhez.

 

-kt-