Orbán Viktor tette le Miskolcon a Takata új gyárának alapkövét

Orbán Viktor miniszterelnök mondott beszédet a japán központú autóipari beszállító vállalat beruházásának alapkőletételén.


A nagy jelentőségű beruházás ünnepségén a miniszterelnök elmondta: a miskolci Takata-beruházás példa arra, hogy a város újra ipari és gazdasági központ lesz. Reméli, hogy a gyár képes lesz mély kapcsolatot kiépíteni a Miskolci Egyetemmel, és még magasabb színvonalú kutatások is érkezhetnek a városba. Orbán Viktor felidézte, hogy Borsod-Abaúj-Zemlén megye és a \"büszke acélváros\" a rendszerváltás egyik vesztese lett, a munkanélküliség által leginkább sújtott térségek egyike.




Orbán Viktor tette le Miskolcon a Takata új gyárának alapkövét



Takada Sigehisza a vállalat elnök-vezérigazgatója szerint beruházásukkal Miskolc is felkerül a csúcstechnológiás gyártókapacitásukat megjelenítő térképükre. Cége elkötelezett ez iránt, első magyarországi gyáruk megalapításával pedig elsősorban a megnövekedett igényt kívánják kielégíteni – hangsúlyozta.



MTI/MCOnet

Fotó: Botár Gergely