A miskolci járás lesz a legnagyobb az országban

Demeter Ervin megyei kormánymegbízott bejelentette: 16  járási hivatal működik a jövő év januárjától Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.


A miskolci járás lesz a legnagyobb, ahol 255 ezren élnek. A Miskolci Járási Hivatalhoz tartozó 42 település:

Alacska, Alsózsolca, Arnót, Berzék, Bőcs, Bükkaranyos, Bükkszentkereszt, Felsőzsolca, Gesztely, Girincs, Harsány, Hernádkak, Hernádnémeti, Kesznyéten, Kiscsécs, Kisgyőr, Kistokai, Kondó, Köröm, Mályi, Miskolc, Nyékládháza, Onga, Ónod, Parasznya, Radostyán, Répáshuta, Sajóbábony, Sajóecseg, Sajóhídvég, Sajókápolna, Sajókeresztúr, Sajólád, Sajólászlófalva, Sajópálfala, Sajópetri, Sajósenye, Sajószentpéter, Sajóvámos, Szirmabesenyő, Varbó, Vatta.



Borsod-Abaúj-Zemplén megyében Edelény, Encs, Gönc, Kazincbarcika, Mezőcsát, Mezőkövesd, Miskolc, Ózd, Putnok, Tiszaújváros, Tokaj, Sárospatak, Sátoraljaújhely, Szerencs, Szikszó és Cigánd lesz járásközpont 2013. január elsejétől.


MTI/MCOnet