Czomba Sándor államtitkár a közfoglalkoztatásról Miskolcon

A közfoglalkoztatási rendszer új alapkövét rakja le a kormány július 1-jéig, hangsúlyozta Czomba Sándor foglalkoztatás-politikáért felelős államtitkár Miskolcon egy projektzáró konferencián.

Czomba Sándor


Az államtitkár kifejtette: tavaly 104 milliárd forint állt rendelkezésre a költségvetésben a közfoglalkoztatási rendszer

pénz

működtetésére.  Ebből a pénzből 100 ezer embert foglalkoztattak napi 6-8 órában 6-9 hónap időtartamra, 170 ezer ember viszont egyetlen órát sem dolgozott.

Az államtitkár hozzáfűzte: a kormány július 1-jéig új közfoglalkoztatási rendszer alapköveit fogja lerakni, ami várhatóan 2012. január 1-jével indul. Céljuk, hogy a mostaninál lényegesen nagyobb létszámban adjanak az embereknek munkát.



-kt-

Miskolc Online - mison.hu