Miskolc polgármestere Dél-Koreában tárgyalt

Dr.Kriza Ákos polgármester vezetésével miskolci delegáció utazott nemrég Dél-Koreába, ahol főként a turizmussal kapcsoaltban egyeztettek.

Dr.Kriza Ákos




A delegáció tagjai a Miskolc Holding, a Miskolci Egyetem ésa BOKIK képviselői voltak. A kiutazás célja az export-import kapcsolatok fejlesztése, helyi termékeink dél-koreai piaci pozíciójának megteremtése, a turisztikai és oktatási együttműködések kialakítása, az ingatlan- és közlekedésfejlesztés, valamint a helyi, térségi vállalatok, vállalkozások "helyzetbe" hozása volt.

Dr. Kriza Ákos Korea Szöuli magyar nagykövetével akereskedelmi kapcsolatok erősítéséről tárgyalt. Lengyel Miklós nagykövet támogatásáról biztosította a polgármestert. Bo Ki-Wang, Asan polgármestere fogadta a delegációt, aki elmondta: minden Magyarországra utazónak ajánlja a miskolctapolcai Barlangfürdőt.

Dr. Kriza Ákos Miskolc, és Bo Ki-Wang, Asan polgármestere megállapodtak, hogy a közös ügyek továbbvitele érdekében folyamatos lesz az egyeztetés a két város között. A Miskolcról érkezett delegáció bele pillanthatott két multinacionális vállalat, a Hyundai és a Samsung működésébe is.



Forrás: krizaakos.hu

-kt-