Navracsics Tibor nyitotta meg Miskolcon az első járási kormányablakot

Az országos jelentőségű eseményen Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes, közigazgatási és igazságügyi miniszter mellett jelen volt Demeter Ervin, Borsod-Abaúj-Zemplén megye kormánymegbízottja és Kriza Ákos, Miskolc polgármestere is.


2014. február 03-án került sor az országos Kormányablak-hálózat kialakítása kapcsán a miskolci bővítés átadására. A szaktárca vezetőjének ismertetése szerint a közigazgatási reformmal az is célja volt a kormánynak, hogy a széttagolt, megyei államigazgatási rendszerből a kormányhivatalok kialakításával hatékonyan működő, egységes és integrált intézmény jöjjön létre.



Miskolcon megnyílt az ország első járási kormányablaka


Demeter Ervin kormánymegbízott kiemelte, hogy az országban először Miskolcon avatták fel a második generációs kormányablakot, ahol a korábbi 150 helyett 242 ügykört tudnak ellátni a munkatársak. A Miskolci Járási Hivatal vezetője Panyik József lett.


MTI/MCOnet