Németh Lászlóné a miskolci geotermikus beruházásról
Ma átadták a Pannergy Nyrt. 7,5 milliárd forintba kerülő miskolci geotermikus projektjének első szakaszát Kistokajon. Az eseményen részt vett Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter és Kriza Ákos (Fidesz-KDNP), Miskolc polgármestere is.

A tőzsdén jegyzett Pannergy Nyrt. Közép-Európa legnagyobb geotermikus erőműve létesítéséhez 1,7 milliárd forint uniós támogatást nyert.
Németh Lászlóné szerint a geotermikus energia költséghatékony, megbízható, fenntartható, környezetbarát, és felhasználása révén jelentősen csökken a szén-dioxid-kibocsátás.
Dr. Kriza Ákos Miskolc polgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy a borsodi megyeszékhely zöld várossá akar válni, egyre több az olyan projekt a településen, amely a megújuló, illetve a környezetbarát energiára alapoz.
MTI/MCOnet