Nyárra befejeződik a miskolci kerékpárút beruházás


Március 20-án megkezdték a miskolci kerékpárút továbbépítését - tájékoztatott a miskolci önkormányzat.


A borsodi megyeszékhely önkormányzata 2009-ben "Kerékpárforgalmi hálózat fejlesztése" elnevezéssel nyújtott be uniós pályázatot, és nyert.

A beruházás csaknem 185 millió forintba kerül, amelynek majdnem 85 százalékát fedezi a pályázaton elnyert pénz.

Miskolc Megyei Jogú Város

Miskolc önkormányzata 2009-ben "Kerékpárforgalmi hálózat fejlesztése" elnevezéssel nyújtott be uniós pályázatot

 


A munkálatok az Andor utcában kedden kezdődtek. Az első munkafázis a szegélykövek lerakása, valamint a Kőporos utcában a meglévő útpálya javítása. A 12 kilométeres utat teljes hosszában a nyár végétől használhatják a biciklisek Miskolcon.


Forrás: miskolc.hu, fidesz.hu

-kt-