Pintér Sándor Miskolcon jelentette be az önkormányzatok újabb adósságátvállalását
A belügyminiszter Kriza Ákossal (Fidesz-KDNP), Miskolc polgármesterével együtt tartott sajtótájékoztatót az önkormányzatok adósságának átvállalásával kapcsolatosan.
A belügyminiszter emlékeztetett arra, hogy miután az önkormányzati törvény átalakult, a kormány úgy döntött, hogy a jogszabály bevezetésével átvállalja a településektől az adósságterhet. Mint mondta, a kormányváltás évében, 2010-ben az önkormányzatok adóssága 1247 milliárd forintot tett ki, ehhez járult még mintegy 300 milliárd forintnyi kifizetetlen számla.
A kormány az önkormányzatok minden adósságát átvállalja
Kriza Ákos elmondta, kormányzati segítség nélkül a város üzemeltetése 2010 végére gyakorlatilag ellehetetlenült volna. Azóta átalakították az önkormányzat és az önkormányzati cégek gazdálkodását, számos új munkahely létesült, több cég létesített és létesít Miskolcon új üzemet.Ha nincs adósságkonszolidáció, mindez kevés lett volna - mondta a polgármester a tájékoztatón.
MTI/MCOnet
A kormány az önkormányzatok minden adósságát átvállalja
Kriza Ákos elmondta, kormányzati segítség nélkül a város üzemeltetése 2010 végére gyakorlatilag ellehetetlenült volna. Azóta átalakították az önkormányzat és az önkormányzati cégek gazdálkodását, számos új munkahely létesült, több cég létesített és létesít Miskolcon új üzemet.Ha nincs adósságkonszolidáció, mindez kevés lett volna - mondta a polgármester a tájékoztatón.
MTI/MCOnet