Sikerrel zajlott a IV. Universitas Bajnokság országos döntője

Negyedik alkalommal adott otthont május 8-9-én a Miskolci Egyetem az Universitas szabadidős versenysorozat lezárásának.
Az Universitas Bajnokság keretében a tanév során a felsőoktatási intézmények női és férfi kispályás labdarúgásban, női és férfi kosárlabdában, valamint mix röplabdában mérhették össze tudásukat. Az országos döntőbe jutott intézményeknek előzetesen körzeti és regionális döntőkön kellett sikeresen teljesíteniük. A miskolci döntő magas színvonalához jelentősen hozzájárult a budapesti csapatok lelkes részvétele, bizonyítva, hogy Budapesten is beépült a köztudatba a versenysorozat, a hallgatók megszerették és várják az Universitas Bajnokságot. Ennek következtében idén először teljes részvétel volt Miskolcon, a 30 csapat pedig több mint 300 fő résztvevőt jelentett.

Résztvevők

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség és a Miskolci Egyetem Diáksportköre idén is biztosított valamennyi résztvevőnek és csapatkísérőknek étkezést és kollégiumi elszállásolást. A versenyprogramot kiegészítő programok is színesítették, a 7-es rúgó-, 3 pontos dobó- és zsákolóversenyek mellett vízifocizni, paintballozni, csocsózni és dartsozni is volt lehetőség. A győztesek minden sportágban kupát, az 1-3. helyezettek oklevelet, érmet, pólót és egy tálca energiaitalt kaptak. S persze a remények szerint minden résztvevő tartalmas sportélményekkel gazdagodott...

 

(Forrás: Miskolci Egyetem)

 

Miskolc Online - mison.hu

Szólj hozzá a fórumon! MCOnet Fórum