Új kitüntetést alapított a Borsod megyei közgyűlés
Múlt héten megtartotta rendes ülését a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Közgyűlése.

A Közgyűlés megalapította a Rákóczi-lánc elismerő kitűntetést, amely olyan természetes személyeknek adományozható, akik hosszú éveken keresztül életútjukkal, munkájukkal, megbízatásuk kimagasló színvonalú teljesítésével, közéleti tevékenységükkel példamutatóan, elismerten, eredményesen szolgálták a megye lakosságát. A Rákóczi-lánc kitüntetés adományozására első alkalommal 2011.

A képviselők döntöttek arról is, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Közgyűlése támogatási igényt nyújt be az önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatok támogatására.
A Közgyűlés módosította továbbá a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat idei költségvetéséről szóló önkormányzati rendelet, valamint a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat Szociális- és Gyermekvédelmi Központja által nyújtott szociális- és gyermekvédelmi szakellátási formákról, illetve azok igénybevételéről szóló önkormányzati rendeletet.
-kt-
Miskolc Online - mison.hu