Újabb munkahelyteremtő beruházást adtak át Miskolcon
A Star-Plus Műanyagipari Kft. új miskolci telephelyet adott át szeptember 28-án. Az eseményen jelen volt Czomba Sándor, a nemzetgazdasági tárca foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára is.
Elismerésre méltó, hogy egy cég válságos időszakban is hajlandó fejlesztésre, új munkahelyek teremtésére, százmillió forintok befektetésére, főként egy olyan gyárba, amely az ország egyik leghátrányosabb szegletében működik - hangsúlyozta Czomba Sándor. Kriza Ákos polgármester úgy fogalmazott, egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy ez a lehetőségek térsége képzett munkaerővel, a potenciális befektetők egyre több hasonló beruházást fognak létesíteni a jövőben, munkahelyeket teremtve.

A Star-Plus Műanyagipari Kft. új miskolci telephelyet adott át
Az 1990-ben műanyag kerti bútorok és háztartási termékek gyártására alakult, Felsőzsolcán, Nyíregyházán és most már Miskolcon is gyárat működtető, csaknem háromszáz embert foglalkoztató Star-Plus barnamezős beruházásban építette meg miskolci gyárát, ahol műanyag alapú ipari termékeket is gyártanak. A csaknem 900 millió forintba került telephelyhez majd' 353 millió forintot nyert uniós és állami pályázaton a társaság, amely ennek a beruházásnak köszönhetően 45 dolgozóval növelte létszámát.
MTI/MCOnet