Felújították az Adyt - Miskolc
Miskolc - Megújult az Ady Endre Művelődési Ház. A diósgyőri városközpontban működő kulturális intézményt több ütemben építik át – a földszinti és az emeleti galéria rész átalakítása fejeződött be a napokban.
Az Önkormányzat 2004-ben a Nemzeti Kulturális örökség Minisztériuma és az Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács által meghirdetett közművelődési pályázaton nyert támogatást az Ady színháztermének felújítására, amely az önerőt is beszámítva majd tíz millió forintból újult meg első körben. A második ütemben egy millió forintból kicserélték a székeket, a Városgazda Kht. segítségével pedig újravakolták és lefestették a ház homlokzatát. A harmadik szakaszban az elmúlt évben és az idén a belső terek megújítását célozták meg 22 millió forintos beruházással.
Rendezték a művelődési ház előtti teret, kiépítették a mozgáskorlátozottak közlekedését biztosító rámpát, ülőpadokat helyeztek el, leburkolták a teret, füvesítettek és virágokat ültettek az Ady előtti térre.
Ahogy a ház megújult az intézmény munkatársai teljes erővel azon dolgoznak, hogy tartalommal töltsék meg a fiatalos tereket. Márciusban és áprilisban számtalan kiállítással, koncerttel, versenyekkel, népszerű mozifilmekkel várják a közönséget a házba.
Az Ady Endre Művelődési Ház galériáját az Országgyűlés alelnökének Mandur Lászlónak fotókiállításával nyitják meg. A tárlatot március 21-én 17 órakor Dobrik István a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum igazgatója ajánlja az érdeklődők figyelmébe.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Felújították az Adyt - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Rendezték a művelődési ház előtti teret, kiépítették a mozgáskorlátozottak közlekedését biztosító rámpát, ülőpadokat helyeztek el, leburkolták a teret, füvesítettek és virágokat ültettek az Ady előtti térre.
Ahogy a ház megújult az intézmény munkatársai teljes erővel azon dolgoznak, hogy tartalommal töltsék meg a fiatalos tereket. Márciusban és áprilisban számtalan kiállítással, koncerttel, versenyekkel, népszerű mozifilmekkel várják a közönséget a házba.
Az Ady Endre Művelődési Ház galériáját az Országgyűlés alelnökének Mandur Lászlónak fotókiállításával nyitják meg. A tárlatot március 21-én 17 órakor Dobrik István a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum igazgatója ajánlja az érdeklődők figyelmébe.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Felújították az Adyt - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz