100 milliárdos támogatást kapnak a fogyatékosok a következő években - Miskolc

Miskolc - Jelentős támogatást kapnak a következő években a fogyatékkal élők Magyarországon, összesen mintegy 100 milliárd forintos intézkedési tervet fogadott el a kormány.
A cél az, hogy a mintegy 600 ezer fogyatékkal élőnek jobb legyen az életminősége, be tudjanak kapcsolódni a közéletbe, megértőbb társadalmi szemlélet vegye őket körül, és megkaphassanak minden rehabilitációsszolgáltatást, vagyis ugyanúgy élhessenek, dolgozhassanak, tanulhassanak, mint bárki más az országban - mondta a tárca államtitkára.


A 2010-ig szóló program meghatározza azokat a konkrét intézkedéseket, amelyeket meg kell tenni azért, hogy az Országgyűlés által korábban elfogadott, a fogyatékkal élők esélyegyenlőségét segítő program érvényesüljön. A négy témakörben meghatározott 33 feladatkör egyik legfontosabb célja, hogy a magyar társadalom jobban értse a fogyatékossággal élő emberek problémáit és képes legyen sokkal többet segíteni nekik - hangsúlyozta Csizmár Gábor.


Mint mondta, a fogyatékkal élő emberek életvezetési problémáinak megoldását igazán csak egy értő, megértő, szolidáris társadalom segítheti. Hangsúlyozta: a közoktatás keretein belül biztosítani kell, hogy a rendszer a fogyatékkal élő fiatalokat képes legyen eljuttatni a szakképzettségig, oda, hogy bekerüljenek a munkaerőpiacra. A kormány elhatározta, átalakítja a lakástámogatási rendszert oly módon, hogy az önkormányzatokat arra ösztönözzék, az épülő lakások, lakóparkok akadálymentesek legyenek a fogyatékkal élők számára - mondta az államtitkár.


Felnőttképzési programok indulnak, hogy minél többen szakképzettséghez juthassanak, emellett napirendre kerül a kedvezményes számítógép-vásárlás lehetőségének megteremtése, hogy az interneten keresztül elérhetőek legyenek a munkaerő-piaci, oktatási szolgáltatások.


Csizmár Gábor kitért arra is: pályázati úton a jövőben biztosítják, hogy a közszolgálati televíziók műsorukat felirattal lássák el. A kormány döntése értelmében újragondolják a fogyatékos emberek által használt eszközök forgalmazásának, esetleges kölcsönzésének rendszerét, hogy minden eszköz, gyógyászati segédeszköz eljuthasson a rászorulókhoz. Fontosnak mondta, hogy a komplex rehabilitációs szolgáltatásokhoz mindenki egyenlő eséllyel hozzáférhessen mindenekelőtt a foglalkoztatásban és az oktatásban.


Az államtitkár elmondta, hogy a 2010-ig szóló intézkedési tervhez a kormány konkrét forrásokat rendelt, ami annyit jelent, hogy ezekre a célokra közvetlenül nyolcmilliárd forintot fordítanak a költségvetésből, valamint uniós pénzekből, közvetve pedig összesen több mint 100 milliárd forint áll majd rendelkezésre a fogyatékosok támogatására.

forrás: www.miskolcinapilap.hu

Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz

Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!

100 milliárdos támogatást kapnak a fogyatékosok a következő években - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!

A hír támogatója:


Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Klíma Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu