21 kitelepítés az árvíz és a belvíz miatt

"Eddig huszonegy embert kellett kitelepíteni árvíz és belvíz miatt: kilencet Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből.
Dobson Tibor tájékoztatása szerint a Hernád vízszintje Hidasnémetinél hétfő délután elérte a 415 centiméteres magasságot. Ezt követően a folyó felső szakaszán lassú, de folyamatos apadás kezdődött. A folyó menti Hernádkércsen hét lakóházat vett körbe a víz. Ez tizenöt embert érint, de az ő kitelepítésükre egyelőre nem volt szükség.

Hernádszentandrás pedig csak traktorral, teherautóval és terepjáróval közelíthető meg. Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe kétszázötven tűzoltót kellett átcsoportosítani az árhullám kivédése érdekében. Encsen és Hernádkércsen egy-egy mentőbázist alakítottak ki."

(Forrás: www.stop.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!