345 milliós bírság
"A húsvétot megelőző néhány hétben az élelmiszer-biztonságért felelős hatóságok csaknem 20 ezer kereskedelmi egységet ellenőriztek.
az ellenőrzések nyomán valamivel több mint háromezer esetben bírságoltak.
A bírság összességében több mint 345 millió forintot tett ki – tájékoztatta az újságírókat dr. Szeitzné dr. Szabó Mária, a Magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal (MÉBIH) főigazgatója pénteken, Budapesten.
A főigazgató jelezte: a húsvéti ellenőrzések során kereskedelmi egységben vásárolt élelmiszertől nem betegedett meg senki Magyarországon. Két üzletet kellett az ellenőröknek bezáratniuk, egy cukrászdát és egy italboltot."
(Forrás: www.stop.hu
A bírság összességében több mint 345 millió forintot tett ki – tájékoztatta az újságírókat dr. Szeitzné dr. Szabó Mária, a Magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal (MÉBIH) főigazgatója pénteken, Budapesten.
A főigazgató jelezte: a húsvéti ellenőrzések során kereskedelmi egységben vásárolt élelmiszertől nem betegedett meg senki Magyarországon. Két üzletet kellett az ellenőröknek bezáratniuk, egy cukrászdát és egy italboltot."
(Forrás: www.stop.hu