6,6 milliárdért újult meg a 37-es főút - Miskolc
Miskolc - Átadták a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsőzsolcánál a 37-es számú főút új, négysávos szakaszát, a beruházás bruttó bekerülési költsége mintegy 6,6 milliárd forint volt.
Az átadó ünnepségen Kóka János korábbi gazdasági miniszter elmondta, hogy a 37-es út kétszer két sávja európai uniós forrásból, a közút program részeként valósulhatott meg.
Beszámolt arról, hogy az uniós támogatások mellett a közutak fejlesztésére fordíthatják a matricabevételekből származó összeget is, amely idén - a teherjárművek által - 5 milliárd forinttal több a tervezettnél.
Hozzátette: az elkövetkező hét évben Magyarország infrastrukturális fejlesztésekre 2.000 milliárd forintot fordíthat.
Szabó György, a regionális fejlesztési tanács elnöke arról szólt, hogy a 37-es út négysávosítása az I. Nemzeti Fejlesztési Terv egyik legnagyobb beruházása Észak-Magyarországon. Az út fejlesztésének folytatását tervezik - fűzte hozzá.
A 37-es főút csaknem 8,5 kilométeres szakaszának részeként a Bársonyos-csatorna fölött átépítették a már meglévő hidat, mellette az új nyomvonalon és a szervizút felett két új híd épült, illetve szintén új hidat emeltek a meglévő mellett a Hernádon. Felújították az arnóti és a gesztelyi körforgalmú csomópont közvilágítási hálózatát, illetve zajvédő falakat építettek.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
6,6 milliárdért újult meg a 37-es főút - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés. Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu
Beszámolt arról, hogy az uniós támogatások mellett a közutak fejlesztésére fordíthatják a matricabevételekből származó összeget is, amely idén - a teherjárművek által - 5 milliárd forinttal több a tervezettnél.
Hozzátette: az elkövetkező hét évben Magyarország infrastrukturális fejlesztésekre 2.000 milliárd forintot fordíthat.
Szabó György, a regionális fejlesztési tanács elnöke arról szólt, hogy a 37-es út négysávosítása az I. Nemzeti Fejlesztési Terv egyik legnagyobb beruházása Észak-Magyarországon. Az út fejlesztésének folytatását tervezik - fűzte hozzá.
A 37-es főút csaknem 8,5 kilométeres szakaszának részeként a Bársonyos-csatorna fölött átépítették a már meglévő hidat, mellette az új nyomvonalon és a szervizút felett két új híd épült, illetve szintén új hidat emeltek a meglévő mellett a Hernádon. Felújították az arnóti és a gesztelyi körforgalmú csomópont közvilágítási hálózatát, illetve zajvédő falakat építettek.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
6,6 milliárdért újult meg a 37-es főút - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Honlap készítés, Weblap menedzselés. Pl.:Klíma DVD Hotel Autó Ingatlan Egészség Számítógép Kereső optimalizálás Minden ami Internet -> MCOnet International - Magyarország: www.mconet.biz; www.mconet.hu