A DIMÁVAG munkásaira emlékeztek - Miksolc

Miskolc - Kedden délelőtt folytatódott az 1956-os forradalom 50. évfordulójának tiszteletére szervezett megemlékezések sora.
A DIGÉP falán elhelyezett emléktábla előtt a DIMÁVAG munkás megmozdulás emlékére helyzetek el koszorút az egybegyűltek.


“A mi népünk évszázadokon keresztül tűrte és nyögte a különféle elnyomók által rákényszeríttet gyarmati rabszolgasorsot. Mi ezt nem akarjuk többé!” Ezzel a jelmondattal fogalmazta meg kiáltványát a Munkásszervező Bizottság, 1956. októberében. A követeléseket a 24-i Munkásgyűlés jóváhagyta, és Nagy Imre is elfogadta, később a DIMÁVAG 21 pontja néven az ’56-os forradalom történelmi jelentőségű programjává vált. Ezen a napon alakult meg a Munkásszervező Bizottságból a forradalom első Munkástanácsa a DIMÁVAG Gépgyárban. A történések nagyjainak tiszteletére 2001-ben a Történelmi Igazságtétel Bizottság emléktáblát helyezett a gyár falára. Itt emlékeztek meg a munkások forradalmi tetteiről az egybegyűltek. A Pillanatképek az 1956-os miskolci történésekről címmel a Pécsi Sándor Gurulószínház előadásával kezdődött a megemlékezés. Ezt követően a Városi Önkormányzat, az ’56-os Szövetség Megyei és Városi Szervezetének, a Történelmi Igazságtétel Bizottság területi szervezetének képviselői és a politikai pártok képviselői koszorúkkal rótták le tiszteletüket az emléktábla előtt.


(Forrás: www.miskolc.hu)

A DIMÁVAG munkásaira emlékeztek - Miksolc - Szóljon hozzá!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu