A forgalom csökken, az árak stagnálnak - pang a lakáspiac
"Egyre nehezebb a használt alkások eladása, a forgalom csökken az árak pedig stagnálnak.
A tendencia valószínűleg az új építésű és tömeges igényeket kielégítő lakások megnövekedett forgalmának köszönhető. Azokat a tartalékokat, amelyek a kispénzű embereknél voltak, mára felhasználták, tehát jelentős hazai vásárlásra nem lehet számítani.
Érdekes, hogy annak ellenére, hogy a használt lakások és az új lakások között az olló elég jelentős, mégis az új lakások iránti igény miatt nehezebb a nagyobb és a használt lakásoktól megszabadulni. Az is igaz, hogy a használt lakásokat kínálók nagyon kivárnak és viszonylag magas áron kínálják az ingatlant. Szobaszámban mindenképpen már a másfél-, kétszobás lakások iránti kereslet az, amelyik növekedett, mondván, hogy felismerték az első lakásszerzők, hogy nehezebb lakást váltani, mint egyszer esetleg egy jobb minőségűt megszerezni."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
Érdekes, hogy annak ellenére, hogy a használt lakások és az új lakások között az olló elég jelentős, mégis az új lakások iránti igény miatt nehezebb a nagyobb és a használt lakásoktól megszabadulni. Az is igaz, hogy a használt lakásokat kínálók nagyon kivárnak és viszonylag magas áron kínálják az ingatlant. Szobaszámban mindenképpen már a másfél-, kétszobás lakások iránti kereslet az, amelyik növekedett, mondván, hogy felismerték az első lakásszerzők, hogy nehezebb lakást váltani, mint egyszer esetleg egy jobb minőségűt megszerezni."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!