A fuvarozók is áremelésre kényszerülnek

"10-15 százalékos fuvardíjemelésre lenne szükség ahhoz, hogy a magyar közúti szállítók gazdaságosan működhessenek, ...
....illetve egyáltalán talpon maradhassanak.

Karmos Gábor, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének főtitkár-helyettese elmondta: az áfa nem, viszont az üzemanyag árának emelkedése jelentősen érinti a szállítókat.

- Szeretnék a fuvarozók emelni az árakat, és nemcsak azért, mert a mostani üzemanyagár-emelkedés bekövetkezett, hanem azért is, mert a mostani fuvarpiaci helyzetben sajnos, nagyon sok fuvarozó önköltségi szinten, vagy önköltség alatti szinten fuvaroz. Az üzemanyagár-emelkedés újabb problémát jelent a szakmának. Remélem, hogy érvényesíteni tudják a tagjaink, és remélem, hogy azok a világpiaci tendenciák, amelyek akár az olajárra, akár a forintárfolyamra vonatkoznak, előbb-utóbb megfordulnak és normalizálódik a helyzet."

(Forrás: www.radio.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!