A hónap végétől kártalaníthatják a baromfitermelőket
"Az Európai Parlament jóváhagyta, hogy kártérítést kaphassanak a gazdák a baromfitermékek iránti kereslet zuhanása miatt is.
Az eddigi szabályok szerint csak a madárinfluenza okozta közvetlen veszteségek után járt a kompenzáció.
Várhatóan a hónap végétől lesz lehetőség arra, hogy az Unió és a tagállamok fele-fele arányú társfinanszírozásával támogassák az eladatlan készletek magán- és hűtőházi tárolását, a vízi szárnyasok korai vágását, és részben ellensúlyozzák a kínálat és a termelés csökkentését.
A támogatás a feldolgozóknak nyújtott hitelekre is kiterjed, amelyhez a kormányok állami garanciát és kamattámogatást nyújthatnak."
(Forrás: www.radio.hu)
Várhatóan a hónap végétől lesz lehetőség arra, hogy az Unió és a tagállamok fele-fele arányú társfinanszírozásával támogassák az eladatlan készletek magán- és hűtőházi tárolását, a vízi szárnyasok korai vágását, és részben ellensúlyozzák a kínálat és a termelés csökkentését.
A támogatás a feldolgozóknak nyújtott hitelekre is kiterjed, amelyhez a kormányok állami garanciát és kamattámogatást nyújthatnak."
(Forrás: www.radio.hu)