A miskolci önkormányzat kéri: tartsuk tisztán környezetünket!

Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala felhívással fordult Miskolc város lakosságához, hiszen lakókörnyezetünk tisztán tartása és rendezettsége közös ügyünk!

törvény


"Kérjük Miskolc lakosait a tulajdonukat képező ingatlan és az ingatlan előtti zöld sáv rendszeres kaszálására, tisztán tartására. Felhívjuk a figyelmet MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATÁNAK köztisztasággal és a települési szilárd hulladékkal összefüggő tevékenységről szóló 22/1999. (VI.7.) sz. rendeletének 6. §- ára, amely kimondja: a lakóknak ingatlanuk előtti, melletti és mögötti 10 méteres szélességben kötelességük rendet tartani, a köztisztaság megőrzésében

pénz

mindenkinek kötelessége közreműködni.

Vegyük fel közösen a harcot a parlagfű és más allergiát okozó gyomnövények ellen is! Miskolc városa pályázott az országos közfoglalkoztatási program támogatására, amit a parlagfű által legfertőzöttebb kistérségek számára írt ki a Nemzetgazdasági Minisztérium. Pozitív elbírálás esetén a parlagfüves, és egyéb allergén növényekkel fertőzött területek kaszálását 45 fő kezdheti meg július 01-től 2 hónapon keresztül.

Június 30-ig az ingatlantulajdonosoknak eleget kell tenni ennek a törvényi kötelezettségnek. Amennyiben ennek nem tesznek eleget, bírság szabható ki. "


Forrás: miskolc.hu


-kt-

Miskolc Online - mison.hu