A politikai és civil szervezetek Miskolcon is egemlékeztek hőseinkről
Mint oly sok önkormányzat, koszorúzási ünnepséget rendezett vasárnap a Hősök Napja alkalmából a miskolci önkormányzat is.

A Magyar Köztársaság Országgyűlése a magyar nemzet soha el nem múló hálája jeléül, a ma élő és a jövő nemzedékek okulására, a hősök dicsőségére a 2001. évi LXIII. törvény alapján minden esztendő május hónapjának utolsó vasárnapját a

A megemlékezés Miskolcon a Hősök terén kezdődött, majd a Hősök temetőjében és a mellette található volt köztemetőben folytatódott. A pártok, polgári és civil szervezetek képviselői ezután a Szemere kertben helyezték el koszorúikat, végül a Búza téri görög katolikus templom melletti kopjafánál rótták le kegyeletüket.
-kt-
Miskolc Online - mison.hu