Akár 8 milliót is levonhatnak utólag a diplomáért
"A volt hallgatók fizetéséből az egyes felsőfokú képzés költségeitől függően összesen 1,5–8 millió forint ...
Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára szerint aki a jövőben friss diplomásként bruttó 300 ezer forintos szerződést ír alá, az jövedelme hat százalékának is búcsút mondhat.
Most már biztos, hogy 2007-től bevezetik a felsőoktatásban az utólagos képzési hozzájárulást. „Az MSZP el tudja képzelni, hogy a hallgatók is szerepet vállaljanak képzésük finanszírozásában” – jelentette ki a lapnak nyilatkozó Arató Gergely. Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára hozzátette, hogy a közvetlenül fizetett tandíjat nem támogatják, mert „az távol tartaná a hallgatókat az egyetemektől”. A szocialista politikus szerint az oktatási reform kidolgozásakor az esélyegyenlőség elve mellett figyelembe vették azt is, hogy a megszerzett diplomáknak különböző a piaci értéke.
...közötti összeget vonnak majd le utólagos képzési hozzájárulás címen.
Ez magyarul azt jelenti, hogy nem mindenki számára válik automatikusan fizetőssé a felsőoktatás. Bár a pontos számokat és összegeket a kormányprogram május 30-ai kihirdetéséig nem lehet tudni, lapértesülések szerint azoknak kell majd a diplomaosztás és a munkába állás után megkezdeni a képzési költségük havi törlesztését, akiknek éves jövedelme eléri a havi minimálbér – 62500 forint – negyvenszeresét. Ehhez a kategóriához havi bruttó 206 ezer forintos kezdő fizetést kell kapniuk a friss diplomásoknak, a törlesztőrészlet pedig keresetük 3 százaléka, vagyis mintegy hatezer forint lenne."
(Forrás: www.mno.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
Most már biztos, hogy 2007-től bevezetik a felsőoktatásban az utólagos képzési hozzájárulást. „Az MSZP el tudja képzelni, hogy a hallgatók is szerepet vállaljanak képzésük finanszírozásában” – jelentette ki a lapnak nyilatkozó Arató Gergely. Az Oktatási Minisztérium politikai államtitkára hozzátette, hogy a közvetlenül fizetett tandíjat nem támogatják, mert „az távol tartaná a hallgatókat az egyetemektől”. A szocialista politikus szerint az oktatási reform kidolgozásakor az esélyegyenlőség elve mellett figyelembe vették azt is, hogy a megszerzett diplomáknak különböző a piaci értéke.
...közötti összeget vonnak majd le utólagos képzési hozzájárulás címen.
Ez magyarul azt jelenti, hogy nem mindenki számára válik automatikusan fizetőssé a felsőoktatás. Bár a pontos számokat és összegeket a kormányprogram május 30-ai kihirdetéséig nem lehet tudni, lapértesülések szerint azoknak kell majd a diplomaosztás és a munkába állás után megkezdeni a képzési költségük havi törlesztését, akiknek éves jövedelme eléri a havi minimálbér – 62500 forint – negyvenszeresét. Ehhez a kategóriához havi bruttó 206 ezer forintos kezdő fizetést kell kapniuk a friss diplomásoknak, a törlesztőrészlet pedig keresetük 3 százaléka, vagyis mintegy hatezer forint lenne."
(Forrás: www.mno.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!