ÁNTSZ : fogyasztható a miskolci ivóvíz
"Nincs gond a miskolci ivóvíz minőségével, a víz fogyasztható - tájékoztatta Bodnár Judit, az ÁNTSZ Borsod-Abaúj-Zemplén megyei tiszti főorvosa az MTI-t.
A főorvos azt követően nyilatkozta ezt, hogy a város vízellátásáért felelős társaság, a Miskolci Vízművek (Miviz) Kft. ügyvezetője szerdán azt mondta az MTI-nek: műszaki okok miatt opálossá vált a víz Miskolc egy részén.
A tiszti főorvos tájékoztatása szerint már a miskolciak is jelezték nekik a csapvíz sárgás elszíneződését.
"Azonnal megkerestük a Miviz Kft. illetékeseit, tájékoztatást kértünk, valamint javasoltuk a lakosság informálását minderről" - közölte Bodnár Judit. A város keleti és belvárosi részén az ivóvízhálózatban jelentkező opálosodást az áramlási irányok megváltoztatása okozta - tette hozzá. A hálózatban leülepedett vas-mangán felkavarodása okozta, illetve okozza a víz sárgás elszíneződését, amely azonban az egészségre nem ártalmas."
(Forrás:www.miskolcinapilap.hu)
Mondja el véleményét a fórumba - ÁNTSZ : fogyasztható a miskolci ivóvíz!
A tiszti főorvos tájékoztatása szerint már a miskolciak is jelezték nekik a csapvíz sárgás elszíneződését.
"Azonnal megkerestük a Miviz Kft. illetékeseit, tájékoztatást kértünk, valamint javasoltuk a lakosság informálását minderről" - közölte Bodnár Judit. A város keleti és belvárosi részén az ivóvízhálózatban jelentkező opálosodást az áramlási irányok megváltoztatása okozta - tette hozzá. A hálózatban leülepedett vas-mangán felkavarodása okozta, illetve okozza a víz sárgás elszíneződését, amely azonban az egészségre nem ártalmas."
(Forrás:www.miskolcinapilap.hu)
Mondja el véleményét a fórumba - ÁNTSZ : fogyasztható a miskolci ivóvíz!