Árvíz vagy belvíz miatti vis maiort jelenthetnek be a termelők

"Vis maior bejelentést tehetnek a mezőgazdasági termelők abban az estben...
...ha az egységes területalapú támogatásra (SAPS) vagy a nemzeti kiegészítő támogatásra (top-up) vonatkozó jogszabály szerinti támogatási feltételeket, vagy a már benyújtott támogatási kérelemben foglaltakat árvíz vagy belvíz következtében nem tudják teljesíteni.

A termelő a vis maior bejelentéssel akkor élhet, ha árvíz vagy belvíz következtében az érintett területet nem tudja helyes mezőgazdasági és környezeti állapotban tartani, illetve, ha a már elvetett növényzetet a rendes növekedési feltételek melletti virágzás kezdetéig nem tudja megőrizni. Bejelentéssel élhet akkor is, ha nem tudja teljesíteni a vonatkozó FVM rendeletben meghatározott termésmennyiség leszállítására, valamint értékesítésére vonatkozó feltételt."

(Forrás: www.stop.hu