Átadták a Mechatronikai Ipari Parkot

Uniós támogatással elkészült Miskolcon a Mechatronikai Ipari Park beruházás. A 44 hektáros terület teljes közművel ellátva várja a letelepülni szándékozó cégeket.
A mintegy 1,3 milliárd forint összértékű Mechatronikai Ipari Park fejlesztés az Új Magyarország Fejlesztési Terv kiemelt projektje, így az Észak-magyarországi Operatív Program támogatásával, és az Európai Unió ötven százalékos társfinanszírozásával valósult meg.

Már 2005 óta működik a Miskolci Ipari Park, amely azonban, köszönhetően a befektetői aktivitásnak, csaknem teljesen megtelt, így szükségessé vált újabb területekkel való bővítése. A fejlesztés elengedhetetlen volt, és létfontosságú a város fejlődése szempontjából, az elmúlt időszakban ugyanis megélénkült a befektetői érdeklődés a zöldmezős területek iránt. A miskolci sportrepülőtér melletti fejlesztés a magyar kormány által is kiemelten támogatott projekt lett, így még tavaly májusban elindulhatott a beruházás, az ünnepélyes átadásra pedig szerdán reggel kerülhetett sor.

 

Az átadás

Az átadáson készült fotó

 

Káli Sándor, Miskolc polgármestere szerint jobban örülhettünk volna, ha nem lenne gazdasági válság. De hisz benne, hogy azok a cégek, akikkel előrehaladott tárgyalások folytak és folynak, vissza fognak jönni. Ez a terület megadja a lehetőséget Miskolcnak, és elsősorban erre van szüksége a városnak. A polgármester a fejlődést az ipari beruházásokban látja, melyek a miskolci kezeknek és fejeknek adnak lehetőséget.

 

Varju László, a Nemzeti, Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium államtitkára abban hisz, hogy jobb idők jönnek, és ezzel együtt jár a gazdasági lehetőség is, amire mindenki vár. Szükség van az ilyen beruházásokra, mert ha elindul a fejlődés, akkor kell, hogy legyen hely, ahol munkahelyek teremtődnek. A minisztérium és az ITDH Hungary segít a befektetők keresésében - tette hozzá a miniszter.

 

Francsics László, az Észak-magyarországi Regionális Fejlesztési Ügynökség vezetője hangsúlyozta, hogy az iparipark-fejlesztés volt az első projekt a regionális operatív programban, amelynek aláírták a szerződését, és most ez az első, amely megvalósult. A feladat, hogy az ilyen projekteket gyorsítsák, és munkahelyeket teremtsenek, az igazgató szerint ugyanis a válságra a választ az ilyen projektek adják.

 

Dr. Halmai Gyula, a Miskolc Holding Zrt. elnök-igazgatója arról beszélt, hogy sokan lobbiztak ezért a területért, ezért a projektért, és az elmúlt öt év munkájának egy fontos állomása most a park átadása. Mellette van a Bosch út, és bízik abban, hogy kormányzati segítséggel a közvetlen autópálya kapcsolat is megvalósulhat, így versenyképessé téve a parkot.

 

Molnár Zoltán, a MIK Zrt. vezérigazgatója megköszönte minden résztvevőnek a segítséget és a munkát, mielőtt átvágták a szalagot, és hivatalosan is átadták a miskolci Mechatronikai Ipari Parkot.

 

(Forrás: miskolc.hu)

 

Miskolc Online - mison.hu

Szólj hozzá a fórumon! MCOnet Fórum