Átfogó vizsgálat lesz a miskolci vízfertőzés ügyében

"A miskolci polgármester átfogó vizsgálatot kezdeményez a szennyezett ivóvíz ügyében azután, hogy a helyzet normalizálódik a város fertőzött részén.
Káli Sándor úgy véli, hogy a rendkívüli időjárás következtében került a szennyeződés a rendszerbe. A városvezető elmondta, hogy a szennyeződésről a múlt héten csütörtökön szerzett tudomást: akkor értesítette az ÁNTSZ, miután kimutatta ki a mintákból az első kórokozókat. Aznap estétől szervezik a városban a vízellátást, a zacskós vizek előállítását."

(Forrás: www.radio.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!