Átszervezik az ÁNTSZ-t
Megyei intézeteket szűntetnek meg, és városi szolgálatokat vonnak össze az ÁNTSZ-nél.
Emellett országos szinten mintegy 600 dolgozójától kell megválnia a tisztiorvosi szolgálatnak. Az átalakítás után hét regionális intézete lesz a szervezetnek, az egyik Miskolcon.
2007 januárjában lép majd életbe az ÁNTSZ átszervezését érintő kormányhatározat. Ennek értelmében az eddigi megyei szervezetek egy részét megszűntetik és régiós központokat alakítanak ki. Így a B-A-Z Megyei intézet helyett, Miskolcon is egy három megyét összefogó regionális centrum lesz. A városi intézetek egy részét pedig kistérségi intézetekké vonják össze. Az átszervezés célja többek között, hogy összefogott intézményekkel, koncentráltabb feladatokat végezzenek a tisztiorvosi szolgálatok. Jelenleg ugyanis több mint 440 jogszabály köti a népegészségügyi szervezetek működését.
– Jó néhány, nagyjából 80 olyan jogszabály van, ami olyanfajta feladatokra kötelezi a szolgálatot, melynek jó része elhagyható. Ezek főleg olyan engedélyeknek a kiadása, melyek egyébként egyrészt az állampolgárok számára is egy kicsit több utánajárást, nagyobb terhet jelentenek, másrészt pedig valójában, hogyha ezekből az ÁNTSZ mint szakhatság kimarad, akkor ez nem veszélyezteti a közegészségügyet – jelentette ki Bodnár Judit megyei tisztifőorvos.
A létszámleépítés összesen 563 munkaerőt érint az országban, főleg nyugdíjas vagy nyugdíjas korú munkatársaitól válik meg a tisztiorvosi szolgálat. Megyénkben 19 alkalmazottat, vagyis az összes megyei dolgozó mintegy 7%-át bocsátják el, közöttük egyaránt vannak vezető beosztásúak és laboratóriumi vagy műszaki dolgozók
(Forrás: www.miskolc.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
2007 januárjában lép majd életbe az ÁNTSZ átszervezését érintő kormányhatározat. Ennek értelmében az eddigi megyei szervezetek egy részét megszűntetik és régiós központokat alakítanak ki. Így a B-A-Z Megyei intézet helyett, Miskolcon is egy három megyét összefogó regionális centrum lesz. A városi intézetek egy részét pedig kistérségi intézetekké vonják össze. Az átszervezés célja többek között, hogy összefogott intézményekkel, koncentráltabb feladatokat végezzenek a tisztiorvosi szolgálatok. Jelenleg ugyanis több mint 440 jogszabály köti a népegészségügyi szervezetek működését.
– Jó néhány, nagyjából 80 olyan jogszabály van, ami olyanfajta feladatokra kötelezi a szolgálatot, melynek jó része elhagyható. Ezek főleg olyan engedélyeknek a kiadása, melyek egyébként egyrészt az állampolgárok számára is egy kicsit több utánajárást, nagyobb terhet jelentenek, másrészt pedig valójában, hogyha ezekből az ÁNTSZ mint szakhatság kimarad, akkor ez nem veszélyezteti a közegészségügyet – jelentette ki Bodnár Judit megyei tisztifőorvos.
A létszámleépítés összesen 563 munkaerőt érint az országban, főleg nyugdíjas vagy nyugdíjas korú munkatársaitól válik meg a tisztiorvosi szolgálat. Megyénkben 19 alkalmazottat, vagyis az összes megyei dolgozó mintegy 7%-át bocsátják el, közöttük egyaránt vannak vezető beosztásúak és laboratóriumi vagy műszaki dolgozók
(Forrás: www.miskolc.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!