Az első Civil Expó

"A megyei Civil Együttműködési Hálózat szombaton első alkalommal rendezte meg a Civil Expót Miskolcon.
A megyei civil szerezetek kulturális és sport programokkal, játszóházzal várták az érdeklődőket.

A Zöld standnál pedig szemléletformáló kiadványokat kaptak a vendégek, illetve komposztálási bemutatót tartottak az érdeklődőknek. A rendezvényen aláírást is gyűjtöttek, az atomenergia európai felhasználása ellen.

A Civil Expón többek között Mezőkövesd, Kazincbarcika, valamint Sátoraljaújhely non-profit szervezetei is képviseltették magukat. F.Nagy Zsuzsanna, az Ökológiai Intézet munkatársa elmondta, hogy városi szinten korábban is szerveztek civil találkozókat, de megyei szinten ez az első, és létrejötte az együttműködési hálózat megalakulásának köszönhető. A decemberi alakulás óta 250 tagszervezete van a hálózatnak."

(Forrás: www.boon.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!