Az olasz-kutat hamarosan visszakapcsolják a rendszerbe Miskolcon

"Nem várható vízkorlátozás Miskolcon annak ellenére, hogy a város ivóvíz-ellátásának nagy részét biztosító úgynevezett olasz-kutat ...
...június elején az ominózus vízszennyezés miatt lezárták - közölte az Vojtilla László, a Miskolci Vízművek (Mivíz) Kft. igazgatója.

Nem kell tartani vízkorlátozástól a nagy hőségben sem, holott a miskolctapolcai olasz-kút hosszú hetek óta "nem ad vizet a városnak" - közölte az igazgató.

A kút évente 7,8 millió köbméter vizet ad Miskolcnak, az éves vízfogyasztás több mint felét.

A június eleji szennyezés miatt ezt a kutat kizárták a rendszerből, a Mivíz Kft. az Észak-magyarországi Regionális Vízművektől (ÉRV) vásárol vizet, lényegesen több pénzért, mint amennyibe a bükki karsztból nyert víz kerül.

(Forrás: www.stop.hu)

Szólj hozzá Te is a témához!