Calici vírus okozta a megbetegedéseket Miskolcon
Ma reggelig 865-en fordultak orvoshoz Miskolcon, közülük 38-an még mindig kórházban vannak a fertőzött ivóvíz miatt.
Az intézménybe kerültek többségében hánytak, ment a hasuk, rajtuk a kiszáradás, a gyengeség és a rossz közérzet jelei mutatkoztak. Valamennyien csapi vizet ittak, amely minden bizonnyal fertőzött volt. A borsodi megyeszékhelyen lévő hálózatba a napokban történt, nagy mennyiségű csapadék következtében jutottak a kórokozók. A vizsgálatok szerint Calici vírus okozta a megbetegedéseket.
Mobilpress - MCOnet
Szólj hozzá Te is a témához!
Mobilpress - MCOnet
Szólj hozzá Te is a témához!