Demján-ösztöndíjasok a Miskolci Egyetemen
A Demján Sándor Alapítvány által kiírt szociálisösztöndíj-pályázat szerződését október 15-én, csütörtökön délután 1 órakor írták alá a Miskolci Egyetem tanácstermében.
Az aláírás jelentőségéhez járul, hogy a tavalyihoz képest 100 fővel megemelte az alapítvány a Miskolci Egyetemen támogatásban részesíthető hallgatók számát.A szerződést Dr. Patkó Gyula, a Miskolci Egyetem rektora és Ács Tamás, a Demján Sándor Alapítvány képviselője írta alá.Az ösztöndíj a szociálisan hátrányos helyzetben lévő, műszaki képzésben részt vevő, nappali tagozatos hallgatókat hivatott támogatni. A tavalyihoz képest tehát az össztámogatás értéke 20 millió forinttal nőtt, így idén 400 hallgatónak, összesen 80 millió forint összértékben segített az alapítvány.
Demján Sándor 1994-ben azzal a céllal hozta létre az alapítványt, hogy a magyar szellemiség, a kultúra, a művészetek és az oktatás-képzés területein tevékenykedők támogatásával hozzájáruljon Magyarország fejlődéséhez. 2006-tól az alapítvány a felsőoktatási intézmények műszaki, orvosi és gazdaságtudományi képzéseiben résztvevő hallgatókat is támogatja, így szolgálván a magyar gazdaság európai uniós versenyképességét.
-kt-

Demján Sándor 1994-ben azzal a céllal hozta létre az alapítványt, hogy a magyar szellemiség, a kultúra, a művészetek és az oktatás-képzés területein tevékenykedők támogatásával hozzájáruljon Magyarország fejlődéséhez. 2006-tól az alapítvány a felsőoktatási intézmények műszaki, orvosi és gazdaságtudományi képzéseiben résztvevő hallgatókat is támogatja, így szolgálván a magyar gazdaság európai uniós versenyképességét.
-kt-
Miskolc Online - mison.hu