Egyre gyakoribbak az élelmiszerbotrányok
"Sokan, sokféle módon próbálják magyarázni, mi az oka az utóbbi idők egyre szaporodó élelmiszerbotrányainak.
Bár a hatóságok újabb és újabb leleplezésekkel állnak elő, az egyszerű fogyasztót jogosan nyugtalaníthatja, vajon hány olyan romlott hús, vagy például dioxinos csirkeszállítmány kerül ki a boltok polcaira, amelyeket elkerült a szúrópróbaszerű ellenőrzés. Szakértők véleménye szerint a szaporodó esetekre magyarázat a szigorúbb hazai szabályozás, valamint a hatékonyabb és alaposabb ellenőrzés, amelyen fennakadhatnak a külföldről érkező gyanús szállítmányok vagy akár a hazai visszaélések is.
Ugyanezen szakértők azonban hozzáteszik azt is: szaporodtak a gyanús szállítmányok az uniós csatlakozás után szabadabbá váló árukereskedelem miatt is. Elég, ha csak azokra az esetekre gondolunk, amelyben az Unión kívül eső országokból jutott a közösségbe romlott vagy bizonytalan eredetű áru, amelyet ezután könnyedén terítettek a közösség piacaira. Az eredet lenyomozása több ország hatóságainak komoly munkáját és sok időt vett igénybe."
(Forrás: www.radio.hu)
Ugyanezen szakértők azonban hozzáteszik azt is: szaporodtak a gyanús szállítmányok az uniós csatlakozás után szabadabbá váló árukereskedelem miatt is. Elég, ha csak azokra az esetekre gondolunk, amelyben az Unión kívül eső országokból jutott a közösségbe romlott vagy bizonytalan eredetű áru, amelyet ezután könnyedén terítettek a közösség piacaira. Az eredet lenyomozása több ország hatóságainak komoly munkáját és sok időt vett igénybe."
(Forrás: www.radio.hu)