Építészeti konferencia - Miskolc
Miskolcon tartotta soron következő szakmai konferenciáját a Kós Károly Egyesülés.
Az építészeket tömörítő szervezet ezúttal vándoriskolásainak munkáit gyűjtötte egy csokorba és mutatta be a miskolci Kós Házban – az építészet világnapja alkalmából.
A Kós Károly Egyesülés 1989-ben jött létre Magyarországon, részben kisebb építész szervezetekből, egyesítve az úgynevezett szerves építészeti gondolkodás híveit. Az irányzat a szakmai technikán túlmutató szociális érzékenységgel bír, hiszen a helyszín nagymértékben befolyásolja egy épület adottságait. Szakembereiket vándoriskolákban képzik tovább.
A vándoriskola a régi céhes hagyományokra építkezik: egy tanuló három éven át hat városban fejlesztheti tovább szaktudását, most ezeket az alkotásokat gyűjtötte össze a Kós Károly Egyesülés miskolci konferenciáján.
A kiállítást az építészet hónapja rendezvénysorozat keretében nyitották meg, a tárlaton ezúttal Erdélyben élő és alkotó építészek is bemutatkozhattak.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Építészeti konferencia! Szóljon hozzá!
A Kós Károly Egyesülés 1989-ben jött létre Magyarországon, részben kisebb építész szervezetekből, egyesítve az úgynevezett szerves építészeti gondolkodás híveit. Az irányzat a szakmai technikán túlmutató szociális érzékenységgel bír, hiszen a helyszín nagymértékben befolyásolja egy épület adottságait. Szakembereiket vándoriskolákban képzik tovább.
A vándoriskola a régi céhes hagyományokra építkezik: egy tanuló három éven át hat városban fejlesztheti tovább szaktudását, most ezeket az alkotásokat gyűjtötte össze a Kós Károly Egyesülés miskolci konferenciáján.
A kiállítást az építészet hónapja rendezvénysorozat keretében nyitották meg, a tárlaton ezúttal Erdélyben élő és alkotó építészek is bemutatkozhattak.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Építészeti konferencia! Szóljon hozzá!