Építkezés a Görgey úton - Miskolc
Miskolc - A Horváth Zoltán – Elek Attila építészpáros terveit ítélte a legjobban a bírálóbizottság azon a meghívásos tervpályázaton, amelyet a MIK Zrt. a Görgey u. 4. sz. alatti terület beépítésére írt ki. E szerint huszonhárom lakást, üzleti-, valamint irodahelyiségeket és mélygarázst tartalmazó komplexumot alakítanak majd ki itt.
Azt az ingatlant, amely jelenleg a Görgey úti területen található, az önkormányzat korábban eladta, a vásárló azonban nem teljesítette a fejlesztésre vállalt kötelezettségét, az épület egyre amortizálódott, s mára a belváros egyik szégyenfoltjává vált. Minderről Molnár Zoltán, a MIK Zrt. vezérigazgatója beszélt a tervpályázat eredményhirdetésén, azt is elmondva, hogy a város lépéseket tett az épület visszavásárlására, s a közelmúltban megvalósult, illetve elindult belvárosi fejlesztések keretében, ezt a részt is meg kívánják újítani. A beépítésre kiírt tervpályázatra hat építészt hívtak meg – Horváth Zoltánt, Viszlai Józsefet, Puskás Pétert, Rostás Lászlót, Rudolf Mihályt és Papp Lászlót. Deli György, a bírálóbizottság szakmai társelnöke elmondta, a pályázat sikeres volt, valamennyi beadott munkában voltak értékes, továbbgondolásra és megvalósításra méltó elképzelések. A bizottság végül Horváth Zoltán terveit sorolta az első helyre, aki Elek Attila közreműködésével dolgozta ki pályamunkáját. Második helyen Viszlai József végzett, a nyertes építészeknek Molnár Zoltán oklevelet adott át.
Az elfogadott terv engedélyeztetési eljárása az eredményhirdetést követően azonnal megkezdődött, a beruházás feltehetően az év közepén fog megindulni, s 2008 nyarán fejeződik be.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
<Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Építkezés a Görgey úton - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz