Erdélyi magyarok adták be kérelmüket a miskolci kormányablakban

Dr. Mengyi Rolandnak, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közgyűlés elnökének közbenjárására 51 fő érkezett az erdélyi Beszterce-Naszód megyében élő szórványmagyarságból Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe, hogy kérvényezzék az egyszerűsített honosítási eljárást.

Demeter Ervin,



Demeter Ervin,
Borsod-Abaúj-Zemplén megyei kormánymegbízott döntése alapján június 18.-án, szombaton, a miskolci Kormányablakok csak az erdélyi magyarok számára álltak rendelkezésre.

Dr. Mengyi Rolandnak


Reggel 9 órakor Csöbör Katalin, Alsózsolca alpolgármestere, országgyűlési képviselő (FIDESZ-KDNP) elkísérte a delegációt a miskolci Kormányablakokhoz, ahol Demeter Ervin kormánymegbízott személyesen fogadta jövendőbeli honfitársainkat.

Azok, akik most adták be állampolgársági kérvényüket, 2011. augusztus 20-án, Abaújszántón, együttesen tehetnek állampolgársági esküt.



-kt-

Miskolc Online - mison.hu