Érettségiztek a digitális középiskola hallgatói - Miskolc
Miskolc - Bizonyítványt kaptak hétfőn azok a fiatalok, akik az idei tanévben szerezték meg az országban kuriózumnak számító oklevelüket ...
Bizonyítványt kaptak hétfőn azok a fiatalok, akik az idei tanévben szerezték meg az országban kuriózumnak számító oklevelüket a miskolci speciális digitális középiskolában. A világújdonságnak számító képzés beváltotta a hozzá fűzött reményeket.
Csepeli György, a gazdasági és közlekedési tárca közpolitikai igazgatója a hétfői tanévzárón elmondta, a Magyarországon és a világon is újdonságnak számító képzés során 27 tanuló szerzett bizonyítványt, az oktatási módszer esélyt biztosított a már felnőtt tanulóknak is a társadalmi felzárkóztatáshoz. Az érettségizettek közül sokan tervezik egyetemi, főiskolai tanulmányok megkezdését. Csepeli György elmondta: ezzel az oktatási módszerrel megszerzett érettségivel a roma származású fiatalok elhelyezkedési esélyei is megnőnek.
A tanévzárón Káli Sándor, Miskolc polgármestere azt mondta, a rendszertől azt is reméli, hogy tovább csökkenhet a régió munkanélkülisége.
Az úgynevezett digitális középiskola az esélyegyenlőséget javító program keretében 2003 szeptemberében indult el Miskolcon, elsősorban a hátrányos helyzetű romák részére. A program most egy négyéves érettségivel zárult, az oktatás nagy része távoktatással, számítógépes online középiskolai képzéssel történt.
Az oktatáshoz szükséges digitális segédanyagot a miskolci Földes Ferenc Gimnázium pedagógusai dolgozták ki.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Érettségiztek a digitális középiskola hallgatói - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Minden ami Internet-> MCOnet International - Magyarország:
www.mconet.biz, www.mconet.hu
Csepeli György, a gazdasági és közlekedési tárca közpolitikai igazgatója a hétfői tanévzárón elmondta, a Magyarországon és a világon is újdonságnak számító képzés során 27 tanuló szerzett bizonyítványt, az oktatási módszer esélyt biztosított a már felnőtt tanulóknak is a társadalmi felzárkóztatáshoz. Az érettségizettek közül sokan tervezik egyetemi, főiskolai tanulmányok megkezdését. Csepeli György elmondta: ezzel az oktatási módszerrel megszerzett érettségivel a roma származású fiatalok elhelyezkedési esélyei is megnőnek.
A tanévzárón Káli Sándor, Miskolc polgármestere azt mondta, a rendszertől azt is reméli, hogy tovább csökkenhet a régió munkanélkülisége.
Az úgynevezett digitális középiskola az esélyegyenlőséget javító program keretében 2003 szeptemberében indult el Miskolcon, elsősorban a hátrányos helyzetű romák részére. A program most egy négyéves érettségivel zárult, az oktatás nagy része távoktatással, számítógépes online középiskolai képzéssel történt.
Az oktatáshoz szükséges digitális segédanyagot a miskolci Földes Ferenc Gimnázium pedagógusai dolgozták ki.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Érettségiztek a digitális középiskola hallgatói - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Minden ami Internet-> MCOnet International - Magyarország:
www.mconet.biz, www.mconet.hu