Érettségiztek a digitális középiskola hallgatói - Miskolc

Miskolc - Bizonyítványt kaptak hétfőn azok a fiatalok, akik az idei tanévben szerezték meg az országban kuriózumnak számító oklevelüket ...
Bizonyítványt kaptak hétfőn azok a fiatalok, akik az idei tanévben szerezték meg az országban kuriózumnak számító oklevelüket a miskolci speciális digitális középiskolában. A világújdonságnak számító képzés beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

Csepeli György, a gazdasági és közlekedési tárca közpolitikai igazgatója a hétfői tanévzárón elmondta, a Magyarországon és a világon is újdonságnak számító képzés során 27 tanuló szerzett bizonyítványt, az oktatási módszer esélyt biztosított a már felnőtt tanulóknak is a társadalmi felzárkóztatáshoz. Az érettségizettek közül sokan tervezik egyetemi, főiskolai tanulmányok megkezdését. Csepeli György elmondta: ezzel az oktatási módszerrel megszerzett érettségivel a roma származású fiatalok elhelyezkedési esélyei is megnőnek.

A tanévzárón Káli Sándor, Miskolc polgármestere azt mondta, a rendszertől azt is reméli, hogy tovább csökkenhet a régió munkanélkülisége.

Az úgynevezett digitális középiskola az esélyegyenlőséget javító program keretében 2003 szeptemberében indult el Miskolcon, elsősorban a hátrányos helyzetű romák részére. A program most egy négyéves érettségivel zárult, az oktatás nagy része távoktatással, számítógépes online középiskolai képzéssel történt.

Az oktatáshoz szükséges digitális segédanyagot a miskolci Földes Ferenc Gimnázium pedagógusai dolgozták ki.

forrás: www.miskolcinapilap.hu

Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz

Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!

Érettségiztek a digitális középiskola hallgatói - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!

A hír támogatója:


Weblap gyártás, Weblap menedzselés, Kereső optimalizálás. Minden ami Internet-> MCOnet International - Magyarország:

www.mconet.biz, www.mconet.hu