Észak-magyarországi Diákturisztikai találkozó Miskolc-Lillafüred-Szentlélek
2009. október 2-án immár harmadik alkalommal bonyolította le a B.-A.-Z. Megyei Diáksport Tanács a Szentléleki Diákturisztikai Találkozót a Magyar Diáksport Szövetség megbízásából. Ebben az esztendőben már 6 megye (Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Nógrád) mintegy 770 gyermeke vett részt a rendezvényen.
Reggel már fél kilenctől gyülekeztek az iskolai csoportok a Kisvonat Majláti állomásán, ahol a Diósgyőr-Vasgyári Szakképző Iskola fúvós zenekara alapozta meg a jó hangulatot. Több százan várták, hogy felszállhassanak a szerelvények egyikére, melyek a lehető legtöbb vagont húzták maguk után. Az utazást követően megérkezetek a vonatok Garadnára. A gyerekek és kísérőik túrázva tették meg az utat Szentlélekig a B.-A.-Z. Megyei Természetjáró Szövetség túravezetői vezetésével.
A Szentléleki Túristapark aztán számos sportolási és szórakozási lehetőséget biztosított a résztvevők számára. Ügyességi kerékpárpályán hajthattak végig a gyerekek, és az extrém sportok közül kipróbálhatták a falmászását és az íjászatot is. Az összeverbuválódott csapatoknak lehetősége nyílt kispályás focira, számháborúra és kötélhúzásra is. A lovaglással is megismerkedhettek az érdeklődők és volt gombakiállítás, valamint Janpibohóc lufikat fújt a gyerekek számára. A sok program között egy pár virslit is kaptak a résztvevők, amiből erőt gyűjtve újból belevethették magukat a mozgásba.
Néhány órás program után ismét gyalogtúra következett Garadnára, ahol már várta a csapatokat a kisvonat. Néhányan Lillafüreden leszálltak, így a Bükk-hegység gyöngyszemének szépségeit is megcsodálhatták mielőtt hazafelé vették az irányt.
Az óriási létszámnak köszönhetően nagy sikerként könyveljük el az idei évi diákturisztikai találkozónkat.
Forrás és képek: baz.hu
-kt-

Észak-magyarországi Diákturisztikai találkozó Miskolc-Lillafüred-Szentlélek
A Szentléleki Túristapark aztán számos sportolási és szórakozási lehetőséget biztosított a résztvevők számára. Ügyességi kerékpárpályán hajthattak végig a gyerekek, és az extrém sportok közül kipróbálhatták a falmászását és az íjászatot is. Az összeverbuválódott csapatoknak lehetősége nyílt kispályás focira, számháborúra és kötélhúzásra is. A lovaglással is megismerkedhettek az érdeklődők és volt gombakiállítás, valamint Janpibohóc lufikat fújt a gyerekek számára. A sok program között egy pár virslit is kaptak a résztvevők, amiből erőt gyűjtve újból belevethették magukat a mozgásba.
Néhány órás program után ismét gyalogtúra következett Garadnára, ahol már várta a csapatokat a kisvonat. Néhányan Lillafüreden leszálltak, így a Bükk-hegység gyöngyszemének szépségeit is megcsodálhatták mielőtt hazafelé vették az irányt.
Az óriási létszámnak köszönhetően nagy sikerként könyveljük el az idei évi diákturisztikai találkozónkat.
Forrás és képek: baz.hu
-kt-
Miskolc Online - mison.hu