Fél évre felborul a közlekedés Miskolcon

Folytatódnak  a villamospályaépítés, a Zöld Nyíl munkálatai, ezért márciustól szeptemberig villamospótlók közlekednek a Thököly utcától Diósgyőrig.

villamos

Zöld Nyíl: márciustól folytatódik!



A villamosok csak a Tiszai pályaudvar és a Thököly utca közötti szakaszon járnak majd (az Ifjúsági házig), onnantól villamospótlók közlekednek Diósgyőrig. Vagyis nem szakaszokban

zöld nyíl

végzik majd a munkát, hanem az egész vonalon több helyszínen, egyszerre. A tervek szerint egészen szeptemberig tartanak a munkálatok, azaz több mint egy fél évig...

Az autóval közlekedőket is erősen érinti a villamospálya rokonstrukciója miatti forgalomelterelés Miskolcon. Az Újgyőri főtér és a Thököly utca közötti szakasz egyirányú lesz, Diósgyőr felé a Kiss Ernő utcán lehet csak haladni. Egyirányúsítva lesz a Rácz Ádám és a folytatása, a Bíró utca is, ezeken az utakon Diósgyőr irányába autózhatunk. Lezárják a Győri kapu, a Thököly és a Névtelen utca közötti szakaszt. A lezárt útvonalon két helyen lehet majd áthajtani, a Gálffy Ignác és a Károly utcákon.

Forrás: boon.hu

-kt-

Miskolc Online - mison.hu