Felújították a templomot - Miskolc
Miskolc - Régóta esedékes felújításnak értek a végére a héten a miskolci Szent Anna templomnál.
Szarvas Péter plébános, és Üveges Lajos egyházközségi gondnok elmondása szerint a múlt év őszén kezdődött munkálatok keretében teljesen megújult a templom tornya, az épület külső vakolása, tetőzete, ereszcsatornája, külső járdája is.
A beruházás összköltsége meghaladta a 22 millió forintot, ez az összeg saját erőből, önkormányzati, érsekségi támogatásból, adományokból állt össze.
Mint megtudtuk, az 1828-ban épült templomot négy-ötezren látogatják rendszeresen, és sok olyan közösség, csoport is kötődik a helyi plébéniához, amelyek számára biztosítani tudják a működési feltételeket. A templomépület utolsó nagy tatarozása az 1920-as évek elején történt, a külső vakolás pedig 1960 körül volt kijavítva. Az elmúlt időszakban tehát nagyon időszerűvé vált már az átfogó, külső tatarozás, a tetőszerkezet javítása, az ezzel összefüggő bádogosmunkák elvégzése. A munkálatok a gyakorlatban már 2003 őszén elkezdődtek: ekkor az északnyugati homlokzaton annyira életveszélyessé váltak a párkányok, hogy a látogatók épségének megóvása érdekében mindenütt vissza kellett őket bontani. Ezután következtek a hosszas engedélyeztetési folyamatok - hiszen műemlék-jellegű épületről van szó - a felújítás hivatalosan 2005 augusztusában kezdődhetett el. Szarvas Péter elmondása szerint az anyagi lehetőségek függvényében tervezik még a belső villamos-hálózat teljes felújítását, a fűtési rendszer modernizálását, a a templomkert és a kerítés rendbetételét is.
A felújított Szent Anna templomot november 5-én dr. Seregély István egri érsek szentelte fel.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Felújították a templomot - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu
A beruházás összköltsége meghaladta a 22 millió forintot, ez az összeg saját erőből, önkormányzati, érsekségi támogatásból, adományokból állt össze.
Mint megtudtuk, az 1828-ban épült templomot négy-ötezren látogatják rendszeresen, és sok olyan közösség, csoport is kötődik a helyi plébéniához, amelyek számára biztosítani tudják a működési feltételeket. A templomépület utolsó nagy tatarozása az 1920-as évek elején történt, a külső vakolás pedig 1960 körül volt kijavítva. Az elmúlt időszakban tehát nagyon időszerűvé vált már az átfogó, külső tatarozás, a tetőszerkezet javítása, az ezzel összefüggő bádogosmunkák elvégzése. A munkálatok a gyakorlatban már 2003 őszén elkezdődtek: ekkor az északnyugati homlokzaton annyira életveszélyessé váltak a párkányok, hogy a látogatók épségének megóvása érdekében mindenütt vissza kellett őket bontani. Ezután következtek a hosszas engedélyeztetési folyamatok - hiszen műemlék-jellegű épületről van szó - a felújítás hivatalosan 2005 augusztusában kezdődhetett el. Szarvas Péter elmondása szerint az anyagi lehetőségek függvényében tervezik még a belső villamos-hálózat teljes felújítását, a fűtési rendszer modernizálását, a a templomkert és a kerítés rendbetételét is.
A felújított Szent Anna templomot november 5-én dr. Seregély István egri érsek szentelte fel.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Felújították a templomot - Miskolc - Szóljon hozzá!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu