Földalatti árhullám okozta a miskolci vízszennyezést
"Földalatti árhullám emelte meg a mélyben a karsztvíz szintjét, és az ennek következtében megfertőződött bázis betegített meg több száz embert Miskolcon
Ezt állapította meg a vizsgálóbizottság. No, meg azért azt is, hogy a vezetékek fölújítása is segítene a jövőben a kár és veszély megelőzésén. 60-70 millió forintjába került ez a borsodi megyeszékhelynek, mert a lakosság kártalanítására 13-15 millió forintot, míg a vezetékes víz pótlására mintegy félszáz milliót költöttek el."
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
(Forrás: www.radio.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!