Gázártámogatás: júliustól csak a szociálisan rászorultak kapnak árkedvezményt
"A kormány várhatóan fokozatosan vezeti be az új gáztarifarendszert.
Lapértesülések szerint a legkisebb fogyasztás támogatása egyelőre továbbra is alanyi jogon jár majd, e felett azonban júliustól csak a szociálisan rászorultak kapnak árkedvezményt.
Bár teljes a hírzárlat, körvonalazódnak az új gázárrendszer főbb irányai. Ennek alapelve: aki módosabb, annak jóval többet kell majd fizetnie a gázért. Azoknak tehát, akik nem tudják majd valamilyen papírral igazolni szegénységüket, jelentősebb, átlagosan 25-30 százalékos gázáremelkedéssel kell számolniuk. A kormány nem azonnal, hanem másfél-két év alatt elnyújtva kívánja bevezetni az "igazságosabb" rendszert. Erre már csak az is jó okot szolgáltat, hogy július elsején a tarifamódosításon túl a hatósági gázárakat is a nemzetközi viszonyokhoz kell igazítani. Ráadásul az év során a termék 15 százalékos áfája 20 százalékra emelkedhet, de a jövő év elején várható piacfelszabadítás is okozhat meglepetéseket a módosabbaknak."
(Forrás: www.stop.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!
Bár teljes a hírzárlat, körvonalazódnak az új gázárrendszer főbb irányai. Ennek alapelve: aki módosabb, annak jóval többet kell majd fizetnie a gázért. Azoknak tehát, akik nem tudják majd valamilyen papírral igazolni szegénységüket, jelentősebb, átlagosan 25-30 százalékos gázáremelkedéssel kell számolniuk. A kormány nem azonnal, hanem másfél-két év alatt elnyújtva kívánja bevezetni az "igazságosabb" rendszert. Erre már csak az is jó okot szolgáltat, hogy július elsején a tarifamódosításon túl a hatósági gázárakat is a nemzetközi viszonyokhoz kell igazítani. Ráadásul az év során a termék 15 százalékos áfája 20 százalékra emelkedhet, de a jövő év elején várható piacfelszabadítás is okozhat meglepetéseket a módosabbaknak."
(Forrás: www.stop.hu)
Szólj hozzá Te is a témához!