Gépipari konszern települ Miskolcra
Új kutatás-fejlesztési bázist létesít a ZF Friedrichshafen AG Miskolcon, jelentették be kedden délután a városházán.
A cég a várossal és az egyetemmel együttműködve még az év vége előtt szeretné megkezdeni a fejlesztő- és tesztmérnöki csapatával a munkát.
Középtávon 300 embernek ad majd munkát a letelepülő cég, mondta el Káli Sándor polgármester a sajtótájékoztatón. A fejlesztő- és tesztmérnöki csapat mellett gyártó bázist is épít. A polgármester hozzátette, hosszú távú munka eredménye a ZF érkezése.
– Az volt a célunk, hogy olyan cégeket találjunk, akik a miskolci fejek és kezek számára hoznak munkát. A Bosch mellett egy másik pillére lesz a Fejlesztési Pólus Programnak a ZF. Ezzel pedig jelentősen meg fog változni a Miskolcra érkező más befektetők álláspontja is – jelentette ki Káli Sándor.
Dr. Patkó Gyula a Miskolci Egyetem rektora elmondta, az egyetemnek nagyon jó, hogy ilyen kutató bázis érkezik Miskolcra. A ZF által gyártott termékek nagyon magas szintűek és színvonalúak, az a kutatás-fejlesztés pedig, amit az egyetemtől igényelnek nagyszerűen illeszkedik a szakmai munkába, hiszen mechatronikáról van szó.
– Az oktatóknak, a kutatóknak, az egyetemnek ez egy nagy lehetőség. Évek óta jó a kapcsolatunk az egri gyárral, sok Miskolcon végzett mérnök dolgozik ott. Korábban is felmerült, hogy jó lenne, ha közelebb lenne az egyetemhez a cég, ez a lépés pedig a város és az egyetem közelebb kerüléséhez is hozzá járul – tette hozzá a rektor.
Dr. Halmai Gyula a Fejlesztési Pólus Munkacsoport vezetője megjegyezte a Pólus Program pontosan arról szólt, hogy az egyetemmel stratégiailag együttműködve fejlődjön a város. Olyan ágazatokat neveztek meg, amelyek az egyetem tudásbázisára épülnek. A következő hét év uniós fejlesztéseire tucatszám készülnek a projektek, és a város abban bízik, hogy 200-300 milliárd forintot tudnak majd lehívni Miskolcra.
A ZF Friedrichshafen AG a Zeppelin gróf által alapított léghajógyárból fejlődött ki mára az egyik legismertebb gépipari konszerné. Ötvenötezer munkatársat foglalkoztat a világ öt földrészén. Magyarországon 1996-tól van jelen, fő profilja a mechanikus sebességváltók szerelése, sebességváltó alkatrészek gyártása. 2005-től az egri telephelyen automatizált sebességváltók szériagyártását is megkezdték.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Gépipari konszern települ Miskolcra! Szóljon hozzá!
Középtávon 300 embernek ad majd munkát a letelepülő cég, mondta el Káli Sándor polgármester a sajtótájékoztatón. A fejlesztő- és tesztmérnöki csapat mellett gyártó bázist is épít. A polgármester hozzátette, hosszú távú munka eredménye a ZF érkezése.
– Az volt a célunk, hogy olyan cégeket találjunk, akik a miskolci fejek és kezek számára hoznak munkát. A Bosch mellett egy másik pillére lesz a Fejlesztési Pólus Programnak a ZF. Ezzel pedig jelentősen meg fog változni a Miskolcra érkező más befektetők álláspontja is – jelentette ki Káli Sándor.
Dr. Patkó Gyula a Miskolci Egyetem rektora elmondta, az egyetemnek nagyon jó, hogy ilyen kutató bázis érkezik Miskolcra. A ZF által gyártott termékek nagyon magas szintűek és színvonalúak, az a kutatás-fejlesztés pedig, amit az egyetemtől igényelnek nagyszerűen illeszkedik a szakmai munkába, hiszen mechatronikáról van szó.
– Az oktatóknak, a kutatóknak, az egyetemnek ez egy nagy lehetőség. Évek óta jó a kapcsolatunk az egri gyárral, sok Miskolcon végzett mérnök dolgozik ott. Korábban is felmerült, hogy jó lenne, ha közelebb lenne az egyetemhez a cég, ez a lépés pedig a város és az egyetem közelebb kerüléséhez is hozzá járul – tette hozzá a rektor.
Dr. Halmai Gyula a Fejlesztési Pólus Munkacsoport vezetője megjegyezte a Pólus Program pontosan arról szólt, hogy az egyetemmel stratégiailag együttműködve fejlődjön a város. Olyan ágazatokat neveztek meg, amelyek az egyetem tudásbázisára épülnek. A következő hét év uniós fejlesztéseire tucatszám készülnek a projektek, és a város abban bízik, hogy 200-300 milliárd forintot tudnak majd lehívni Miskolcra.
A ZF Friedrichshafen AG a Zeppelin gróf által alapított léghajógyárból fejlődött ki mára az egyik legismertebb gépipari konszerné. Ötvenötezer munkatársat foglalkoztat a világ öt földrészén. Magyarországon 1996-tól van jelen, fő profilja a mechanikus sebességváltók szerelése, sebességváltó alkatrészek gyártása. 2005-től az egri telephelyen automatizált sebességváltók szériagyártását is megkezdték.
(Forrás: www.miskolc.hu)
Gépipari konszern települ Miskolcra! Szóljon hozzá!