Gondban a miskolci kórház
Több kórházban már most gondot okoz az ügyeleti pénzek miatti vita.
Több helyen nem tudnak ügyeleti beosztást készíteni, mert az orvosok a törvényben előírtnál nem vállalnak több munkát, ha nem emelik a fizetésüket.
Veszprémben, Miskolcon, Egerben és Szombathelyen heti 48 órát vállalnak csak az orvosok. Sok helyen viszont legalább 60 órát kellene dolgozniuk egy héten, hogy zökkenőmentes legyen az ügyelet. A Magyar Nemzet úgy tudja: a Veszprém Megyei kórházban többször a szakrendelésekről küldték el a betegeket, hogy az így felszabaduló orvosokkal pótolják az ügyeleten dolgozókat.
Veszélyeztetik a gyerekek ellátását a júliustól hatályos megszorító intézkedések - állítja közös közleményében négy gyerekkórház vezetője. Szerintük mivel a kormány 20 százalékkal tervezi csökkenteni a kórházaknak járó pénzt, rövid időn belül súlyos zavarok lesznek a gyermekek ellátásában. Az ellátásra szoruló évi 60.000 fekvő- és egymillió feletti járó-beteg többsége az őszi-téli időszakban lesz beteg. Az egészségügyi minisztériumban nem értik a kórházak panaszait, mert ezek az intézmények alacsony kihasználtsággal működnek. Szerintük a reformok éppen azért kellenek, hogy oda kerüljön több pénz, ahol rosszabb a helyzet.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Gondban a miskolci kórház! Szóljon hozzá!
Veszprémben, Miskolcon, Egerben és Szombathelyen heti 48 órát vállalnak csak az orvosok. Sok helyen viszont legalább 60 órát kellene dolgozniuk egy héten, hogy zökkenőmentes legyen az ügyelet. A Magyar Nemzet úgy tudja: a Veszprém Megyei kórházban többször a szakrendelésekről küldték el a betegeket, hogy az így felszabaduló orvosokkal pótolják az ügyeleten dolgozókat.
Veszélyeztetik a gyerekek ellátását a júliustól hatályos megszorító intézkedések - állítja közös közleményében négy gyerekkórház vezetője. Szerintük mivel a kormány 20 százalékkal tervezi csökkenteni a kórházaknak járó pénzt, rövid időn belül súlyos zavarok lesznek a gyermekek ellátásában. Az ellátásra szoruló évi 60.000 fekvő- és egymillió feletti járó-beteg többsége az őszi-téli időszakban lesz beteg. Az egészségügyi minisztériumban nem értik a kórházak panaszait, mert ezek az intézmények alacsony kihasználtsággal működnek. Szerintük a reformok éppen azért kellenek, hogy oda kerüljön több pénz, ahol rosszabb a helyzet.
(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)
Gondban a miskolci kórház! Szóljon hozzá!