Gyurcsány Ferenc Miskolc fejlesztési stratégiájával ismerkedett - Miskolc

Miskolc - Miskolc fejlesztési terveivel ismerkedett hétfő délután Gyurcsány Ferenc a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Fejlesztési Ügynökség épületében.
A találkozón részt vett Bajnai Gordon, a fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos és Magyar Bálint, a Fejlesztéspolitikai Irányító Testület tagja is.


A kormányfő a pólusprogram öt vidéki nagyváros stratégiájáról sorrendben Szeged után másodikként Miskolcon folytatott megbeszéléseket, zárt körben, a sajtó kizárásával.

Káli Sándor, Miskolc polgármestere köszöntőjében elmondta: a program fő célja a nemzetközi versenyképesség erősítése, valamint a gazdaság fejlesztése.

A projektek egy része a Miskolci Egyetem már meglévő adottságaira és terveire épül, másrészt a régió hagyományos bázisára.

A polgármester az MTI-nek kifejtette: Miskolc "technopolisz" stratégiája négy kiemelt iparág - a mechatronika/gép- és járműipar, a vegy- és műanyagipar, környezetipar, illetve a szabadidőipar - fejlesztésére épül. A program emellett tartalmaz olyan horizontális gazdaságfejlesztési elemeket - például elérhetőség és logisztikai infrastruktúra javítása, gazdasági területek infrastrukturális fejlesztése, oktatás-képzés -, amelyek iparágtól függetlenül képesek a régió versenyképességét javítani.

Beszámolt arról: a borsodi megyeszékhely fejlesztési célkitűzése, hogy hosszútávon jólétet biztosítson lakói számára, ehhez pedig a gazdasági szerkezetváltásban látja a lehetőséget.

Az épület előtt egyébként a miniszterelnököt és a találkozó résztvevőit mintegy félszázan fütyüléssel, hangos bekiabálással fogadták, kormányellenes szavakat skandáltak, illetve transzparensekkel fejezték ki nemtetszésüket.


(Forrás: www.miskolcinapilap.hu)

Gyurcsány Ferenc Miskolc fejlesztési stratégiájával ismerkedett - Miskolc - Szóljon hozzá!

A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet Hungary: www.mconet.hu