Hamarosan: Boga beszél

Seres Ildikó Karinthy-estje lesz 2009. február 21-én és 22-én a Miskolci Nemzeti Színházban.

Előbemutató: 2009. február 21. - 21.30 óra
Bemutató: 2009. február 22. - 19 óra

Játékszín

Karinthy Frigyes 1917-ben A feleségem beszéli címmel írt humoreszk-sorozatot írt, amelynek ihletője első felesége, az ígéretes tehetségű drámai színésznő, Judik Etel, azaz - ahogy az író becézte - Boga volt. Ezt az átlagos pesti háziasszonyt, aranyos, butuska, drága fecsegőt, alakítja Seres Ildikó. Boga az első világháborúval járó szegénység, nélkülözés idején csodálatra méltó találékonysággal, igazi női leleménnyel vette fel a harcot az éhség és a hideg ellen. És a legnagyobb nyomorban is tetszeni akar, szeretve lenni vágyott.

 

[Forrás: Miskolci Nemzeti Színház - mnsz.eu]

 

MCOnet - Miskolc Online

Szólj hozzá a fórumon! MCOnet Fórum