Harminc napon belül eredményt kell elérni Ózd ügyében
"Ha bizonyos feltételek teljesülnek, van remény arra, hogy nem túl hosszú időn belül újrainduljon a termelés az Ózdi Finomhengerműben.
30 napon belül eredményt kell elérni, rá kell bírni a washingtoni bejegyzésű céget, hogy mondjon le az opciójáról, és akkor azonnal el lehet adni az üzemet. Ha ez nem sikerül, állását veszti az ózdi Finomhengermű Munkás Kft. csaknem 360 dolgozója – közölte a munkásgyűlésen Gulyik Zsolt felszámolóbiztos, aki jelenleg újabb külföldi érdeklődővel egyezkedik.
A jogi bizonytalanságot az okozza, hogy a vélelem szerint a régi tulajdonosi kör néhány tagja alapította az amerikai céget, majd az kezességet vállalt a finomhengerműért, ezt pedig opciós szerződés biztosította. A felszámolás már zajlott, az új befektetővel be is fejeződtek a tárgyalások, amikor a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közigazgatási Hivatalnál tulajdonosként be akarta jegyeztetni magát a washingtoni vállalat. Ekkor lépett vissza a leendő vásárló. A felszámoló megkereste az amerikai cég jogi képviselőit, itthon pedig megkezdődött az ügy vizsgálata, amelynek bírósági per lesz a vége."
(Forrás: www.radio.hu)
A jogi bizonytalanságot az okozza, hogy a vélelem szerint a régi tulajdonosi kör néhány tagja alapította az amerikai céget, majd az kezességet vállalt a finomhengerműért, ezt pedig opciós szerződés biztosította. A felszámolás már zajlott, az új befektetővel be is fejeződtek a tárgyalások, amikor a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közigazgatási Hivatalnál tulajdonosként be akarta jegyeztetni magát a washingtoni vállalat. Ekkor lépett vissza a leendő vásárló. A felszámoló megkereste az amerikai cég jogi képviselőit, itthon pedig megkezdődött az ügy vizsgálata, amelynek bírósági per lesz a vége."
(Forrás: www.radio.hu)