Három hónapig még aktívak egy miskolci kórház ágyai - Miskolc
Miksolc - Ideiglenesen, ám továbbra is fogadhat betegeket Miskolcon a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat fenntartásában lévő Szent Ferenc Kórház, annak ellenére, hogy az Országos Egészségügyi Pénztár (OEP) nem kötött szerződést az intézménnyel - közölte Miskolc alpolgármestere sajtótájékoztatón ma.
Miskolc jól lobbizott, az egészségügyi reform részeként a kórházi ágyszámok újraelosztásánál, a súlyponti létesítményként nyilvántartott megyei kórház mellett mindkét városi intézmény tovább működhet, több aktív ággyal, mint amennyit a minisztériumi javaslat tartalmazott - mondta Szűcs Erika.
Közlése szerint az eredetileg Miskolcnak szánt ágyszámhoz képest 213 ággyal marad több a város kórházaiban.
Az alpolgármester tájékoztatása szerint a borsodi megyeszékhely arra törekedett - és ez teljesült is -, hogy a magas színvonalú betegellátás és szakmai munka továbbra is biztosított legyen.
A megyei önkormányzat fenntartásában lévő miskolci Szent Ferenc kórház ügyében - az egészségügyi reform ezen kórház aktív ágyainak megszüntetéséről szól - az alpolgármester azt mondta: együttműködési megállapodást kötöttek a fenntartóval.
Megállapodtak abban, hogy júniusig a Szent Ferenc Kórház pulmonológiai és reumatológiai aktív ágyait továbbra is használhatja, az OEP ezt közvetve finanszírozza. Júniustól az aktív ágyak a városi kórházakhoz kerülnek, amelyek akkorra felkészülnek a "tüdőbetegek" teljes körű fogadására.
Szűcs Erika nem hagyott kétséget afelől, hogy Miskolc számára a legfontosabb a magas színvonalú betegellátás, a kórházak struktúra átalakítását szolgáló 7,5 milliárd forintos keretből majdnem 150 millió forintra pályáznak a miskolci kórházak - közölte.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Három hónapig még aktívak egy miskolci kórház ágyai - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz
Közlése szerint az eredetileg Miskolcnak szánt ágyszámhoz képest 213 ággyal marad több a város kórházaiban.
Az alpolgármester tájékoztatása szerint a borsodi megyeszékhely arra törekedett - és ez teljesült is -, hogy a magas színvonalú betegellátás és szakmai munka továbbra is biztosított legyen.
A megyei önkormányzat fenntartásában lévő miskolci Szent Ferenc kórház ügyében - az egészségügyi reform ezen kórház aktív ágyainak megszüntetéséről szól - az alpolgármester azt mondta: együttműködési megállapodást kötöttek a fenntartóval.
Megállapodtak abban, hogy júniusig a Szent Ferenc Kórház pulmonológiai és reumatológiai aktív ágyait továbbra is használhatja, az OEP ezt közvetve finanszírozza. Júniustól az aktív ágyak a városi kórházakhoz kerülnek, amelyek akkorra felkészülnek a "tüdőbetegek" teljes körű fogadására.
Szűcs Erika nem hagyott kétséget afelől, hogy Miskolc számára a legfontosabb a magas színvonalú betegellátás, a kórházak struktúra átalakítását szolgáló 7,5 milliárd forintos keretből majdnem 150 millió forintra pályáznak a miskolci kórházak - közölte.
forrás: www.miskolcinapilap.hu
Miskolc linkajánló: miskolclink.mconet.biz
Képeslapküldő – Miskolc : Küldjön képeslapot ismerősének!
Három hónapig még aktívak egy miskolci kórház ágyai - Miskolc - Szóljon hozzá Miskolc fórumán!
A hír támogatója:
Minden ami Internet -> MCOnet
International - Magyarország: magyarorszag.mconet.biz